„Dzieci korzeni” to pierwsze polskie wydanie niekwestionowanej klasyki niemieckiej literatury dziecięcej. Książka doczekała się ponad 80 wydań
w Niemczech, a także kilkunastu
w Wielkiej Brytanii, Holandii i Rosji.
Poznaj ciepłą, pozytywną opowieść
o zmieniających się porach roku
i krążącej w przyrodzie energii. Bajkę
o istotkach, dzięki którym łąki, pola
i lasy budzą się do życia, stają się żywo zielone, pełne wielobarwnych kwiatów
i ruchliwych owadów. Wraz
z nadejściem chłodów dzieci korzeni zapadają w sen, a cała przyroda zamiera, zastyga w letargu aż do nadejścia kolejnej wiosny.
Piękne i subtelne, oryginalne akwarele
z początku XX wieku przenoszą czytelnika w fascynujący baśniowy świat. Mimo niewielkiej objętości
i oszczędnego języka „Dzieci korzeni”
to piękna, intrygująca i zapadająca
w pamięć książka dla całej rodziny.
Sybille von Olfers urodziła się w 1881 roku w Królewcu. Była nauczycielką sztuki i zakonnicą. Napisała i zilustrowała dziewięć książek dla dzieci. Pierwsza z nich „Was Marilenchen erlebte!” ukazała się w 1905 roku, jednak największą sławę przyniosła jej kolejna pozycja, „Etwas von den Wurzelkindern”, czyli „Dzieci korzeni”. Książki pisarki, są znane i bardzo popularne przede wszystkim w Niemczech, ale także w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Twórczość Sybille von Olfers można zaliczyć do nurtu art nouveau i obok utworów Elsy Beskow uważana jest za klasykę literatury dziecięcej.
Z książkami związana od zawsze. Pasjonatka i badaczka książki dziecięcej. Doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracuje z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Zajmuje się relacją między słowem a obrazem w picturebookach oraz historią książki obrazkowej i ilustrowanej dla dzieci. Redaktorka, korektorka, ilustratorka, grafik i operator DTP, tłumaczka. Prowadzi profil Ośrodka Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej na portalu Facebook. Sekretarz pierwszego czasopisma naukowego poświęconego literaturze dziecięcej przy Wydziale Polonistyki „Czy/tam/czy/tu. Literatura dziecięca i jej konteksty”.
Sklep
Skontaktuj się z nami